II edycja programu Akademia Dziekanów już za nami!

Kategoria: Akademia Dziekanów, Nauczyciele akademiccy

W poniedziałek, 30 maja w sali Kolumnowej Wydziału Historii odbyła się uroczysta graduacja Akademii Dziekanów, programu rozwojowego prowadzonego przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania, przy wsparciu Biura Spraw Pracowniczych. W II edycji programu, obejmującej łącznie ok. 80 godzin dydaktycznych zajęć, udział wzięło 36 osób – dyrektorzy Szkół Doktorskich i prodziekani Uniwersytetu Warszawskiego.

W programie znalazły się m.in. zajęcia z zarządzania finansami, współpracy międzynarodowej, komercjalizacji wyników badań, prawnych i finansowych aspektów funkcjonowania UW prowadzone przez wewnętrznych praktyków i ekspertów.

Podczas graduacji głos zabrał Jego Magnificencja Rektor UW, prof. dr hab. Alojzy Nowak, który przedstawił perspektywy rozwoju uczelni. Wydział Zarządzania reprezentował jego dziekan i uczestnik I edycji programu dr hab. Grzegorz Karasiewicz. Natomiast uczestników reprezentowała Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, dr hab. Monika Rekowska, prof. ucz. Uroczystość poprowadził dr Tomasz Ludwicki.

Wśród gości znaleźli się także: Prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. Ewa Krogulec, Prorektor ds. nauki prof. dr hab. Zygmunt Lalak, Dyrektor ds. pracowniczych Grzegorz Kołtuniak oraz Kierownik Biura Innowacji Dydaktycznych Gabriela Sempruch, wykładowcy oraz uczestnicy programu.

Program Akademia Dziekanów realizowany jest od 2020 r. z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER w Programie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP). I edycja programu, realizowana w latach 2020 – 2021 adresowana była przede wszystkim do dziekanów wydziałów.