Szkolenia i kursy w maju 2023 – nauczyciele akademiccy UW

Kategoria: Harmonogramy szkoleń dla nauczycieli akademickich

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą działań rozwojowych skierowanych do pracowników i pracowniczek UW*.

PROGRAM SZKOLENIOWY DLA PROMOTORÓW I PROMOTOREK DOKTORATÓW

Zapraszamy promotorów i promotorki rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich do udziału w dedykowanym im programie szkoleniowym. Na platformie Kampus-pracownik pod LINKIEM można zapoznać się ze szkoleniami zaplanowanymi w ramach tego programu do końca czerwca 2023 r.

Już 26 kwietnia odbędzie się szkolenie w formie online nt. „Formalne aspekty opieki nad rozprawą doktorską”, które potrwa od godz. 14:00 do 19:00.

W celu uzyskania dalszych informacji nt. możliwości rejestracji udziału w programie prosimy o wiadomość e-mail na adres promotorzy_i_promotorki.szkolenia@uw.edu.pl.

Program szkoleniowy jest realizowany z inicjatywy Dyrektorów Szkół Doktorskich UW we współpracy z Sekcją ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich Biura Spraw Pracowniczych UW, ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (Działanie V.3.1 Rozwój kompetencji pracowników).

SZKOLENIA TEMATYCZNE BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ w WARSZAWIE

Zapraszamy do udziału w tematycznych szkoleniach i webinariach przygotowanych przez pracowniczki i pracowników Oddziału Usług Informacyjnych i Szkoleń Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Oferta BUW obejmuje m. in. tematy dotyczące:

• zasobów bibliotecznych (dedykowane poszczególnym dyscyplinom),
  • zasobów bibliotecznych dostępnych online,
  • kwerendy, w tym przy użyciu zaawansowanej multiwyszukiwarki,
  • menedżerów bibliografii (EndNote, Mendeley, Zotero itp.),
    i wiele innych!

Szkolenia BUWu prowadzone są w formie zdalnej i trwają do 1,5 godziny. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy kliknąć w link do spotkania online. Opisy szkoleń są dostępne na stronie BUW pod LINKIEM. Natomiast szczegółowy harmonogram najbliższych szkoleń wraz z linkami do zajęć jest dostępny TUTAJ.

HARMONOGRAM SZKOLEŃ I KURSÓW OGÓLNODOSTĘPNYCH

– MAJ 2023

W ramach oferty ogólnodostępnej Biura Spraw Pracowniczych w kwietniu zostały jeszcze wolne miejsca na szkoleniu dotyczącym konstruktywnej informacji zwrotnej w języku angielskim. W maju przygotowaliśmy liczne szkolenia z obszaru rozwoju kompetencji osobistych i społecznych i emisji głosu, a także nowy warsztat nt. przygotowania i prowadzenia wywiadów pogłębionych oraz ich analizy.

W celu rejestracji na wybrane szkolenie/kurs należy kliknąć w podlinkowany tytuł w poniższej tabeli:

Kategoria Temat Terminy szkolenia/ kursu Źródło finansowania Tryb
szkolenia językowe Constructive feedback in English for students – written assignments 28 kwietnia
godz. 10:00 – 13:15
IDUB online
szkolenia z kompetencji miękkich Warsztaty z kontaktu z osobą po kryzysie psychicznym w dydaktyce akademickiej 8 i 15 maja
godz. 09.00-13.00
ZIP stacjonarne
szkolenia z kompetencji miękkich Zalety charakteru w pracy akademickiej 9, 16 i 30 maja
godz. 10:00-14:15
IDUB online
szkolenia z kompetencji miękkich Student w spektrum autyzmu. Sposoby komunikowania się ze studentami w spektrum autyzmu 11 maja
godz. 10.00-13.15
ZIP stacjonarne
szkolenia językowe Constructive feedback in English for students – written assignments 12 maja
godz. 10:30-13:45
ZIP online
szkolenie z kompetencji miękkich Komunikacja z uwzględnieniem różnic kulturowych – kraje Europy północnej i południowej 15 maja
godz. 12:00-15:15
ZIP online
szkolenia specjalistyczne Prawidłowa emisja głosu oraz wyrazista artykulacja podczas wystąpień naukowych – część I. 16 i 17 maja
godz. 12:00-15:15
IDUB online
szkolenia naukowe Jak przeprowadzić dobry wywiad pogłębiony? Planowanie, realizacja, analiza – wprowadzenie. 16 i 17 maja (online) godz. 10:00-13:15

19 maja (stacjonarnie)
godz. 10:00-15:00

IDUB hybrydowe
szkolenia specjalistyczne Prawidłowa emisja głosu oraz wyrazista artykulacja podczas wystąpień naukowych – część I. 30 i 31 maja
godz. 17:00-20:15
IDUB online

*W działaniach rozwojowych organizowanych przez Biuro Spraw Pracowniczych mogą uczestniczyć osoby zatrudnione na UW na podstawie umowy o pracę/ mianowania i ponadto spełniające szczegółowe kryteria podane w opisie każdego szkolenia/kursu dostępnym pod powyższymi linkami. Wszelkie pytania dotyczące szkoleń ogólnodostępnych prosimy przesyłać na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.