Działania rozwojowe dla pracowników* UW – luty 2023

Kategoria: Harmonogramy szkoleń, Harmonogramy szkoleń dla nauczycieli akademickich, Nauczyciele akademiccy, Ogłoszenia

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą działań rozwojowych skierowanych do pracowników UW*.

PROGRAM INDYWIDUALNEGO TUTORINGU DYDAKTYCZNEGO

Zapraszamy dydaktyków z doświadczeniem akademickim chcących rozwijać swój warsztat dydaktyczny do udziału w indywidualnym tutoringu dydaktycznym. Start programu jest przewidziany na luty 2023 r., zakończenie  w październiku 2023 r. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z 10 do 12 godz. dydaktycznych tutoringu, włączając obserwacje zajęć.

Udział w tutoringu dydaktycznym może wziąć pracownik Uniwersytetu zatrudniony jako nauczyciel akademicki w grupie pracowników dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych, który w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 będzie prowadził zajęcia dydaktyczne dla studentów.

Osoby zainteresowane udziałem w tutoringu proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa poprzez platformę Kampus: PROGRAM TUTORING DYDAKTYCZNY

BADANIE POTRZEB SZKOLENIOWYCH PROMOTORÓW I PROMOTOREK DOKTORATÓW

Rozpoczął się już II. etap badania potrzeb poprzedzającego uruchomienie programu szkoleniowego dla promotorek i promotorów w szkołach doktorskich oraz osób przygotowujących się do tej roli.

Zapraszamy do udziału w jednym z 4 terminów zogniskowanych wywiadów grupowych (online), z których każdy dedykowany jest promotorom i promotorkom jednej z 4 szkół doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego. W celu zgłoszenia chęci udziału w wywiadzie prosimy o wejście na platformę Kampus-pracownik przez LINK.

SZKOLENIA I KURSY w LUTYM 2023

W lutym przygotowaliśmy dla Państwa ofertę szkoleń i kursów z obszarów: naukowego, językowego, rozwoju kompetencji miękkich i menedżerskich, a także obsługi narzędzi informatycznych przydatnych w prowadzeniu badań. Szczegółowe informacje w harmonogramie poniżej:

Kategoria Temat Terminy szkolenia/ kursu Źródło finansowania Tryb
szkolenia organizowane przez BON Szkolenie dla kadry dydaktycznej
godz. 12:00-15:15
LevelUp stacjonarnie
szkolenia menedżerskie Skuteczna komunikacja 6-7 lutego
godz. 10:00-15:00
IDUB online
szkolenia z kompetencji miękkich Komunikacja z uwzględnieniem różnic kulturowych – kraje Europy północnej i południowej 7 lutego
godz. 12:00-15:15
ZIP online
szkolenia organizowane przez BON Szkolenie dla kadry dydaktycznej z zakresu pracy ze studentami i doktorantami ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi 9 lutego
LevelUp stacjonarnie
szkolenia naukowe Narzędzie ScienceDirect w pracy badawczej 13 lutego
UW online
szkolenia menedżerskie Motywacja 15-16 lutego
IDUB online
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Inferential Statistics using IBM SPSS (Intermediate) środy w godz. 12:30-14:00 od 22 lutego
do 7 czerwca
IDUB online
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Podstawy statystyki opisowej i metod statystycznych z wykorzystaniem pakietu SPSS środy i piątki w godz. 15:00-17:30 od 22 lutego do 24 marca IDUB online
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Kurs statystyki opisowej i metod statystycznych z wykorzystaniem pakietu SPSS – poziom średnio zaawansowany środy w godz. 15:00-17:30 od 22 lutego
do 26 kwietnia
IDUB online
szkolenia z kompetencji miękkich Komunikacja interkulturowa: Kraje Europejskie vs. Kraje Arabskie i Afrykańskie 23 lutego
godz. 10:00 – 12:15
ZIP online
szkolenia z kompetencji miękkich Kryzysy psychiczne – zaburzenia depresyjne. Sposoby komunikowania się ze studentami w depresji 23 lutego
godz. 9.00-12.15
ZIP stacjonarne
szkolenia naukowe Publikowanie naukowe w praktyce: aspekty prawne, merytoryczne i organizacyjne wydawania monografii i czasopism naukowych 23 i 24 lutego
godz. 10:00-13:30
IDUB online
szkolenia naukowe Budowa stron internetowych pod działalność naukową dla początkujących 23 lutego i 2 marca
IDUB online
szkolenia językowe Talking about Research czwartki w godz. 17:00-18:30 od 23 lutego
do 11 maja
IDUB online
szkolenia językowe English for In-Class Debating czwartki w godz. 15:00-16:30 od 23 lutego
do 11 maja
ZIP online
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Inferential Statistics using IBM SPSS (Basics) piątki w godz. 10:00-11:30 od 24 lutego
do 16 czerwca
IDUB online
szkolenia językowe Conference and presentation language for Researchers B2 wtorki od 28 lutego
do 13 czerwca
godz. 9:45-11:15
IDUB online
szkolenia językowe Conference and presentation language for Researchers C1 wtorki od 28 lutego
do 13 czerwca
godz. 11:30-13:00
IDUB online

W celu rejestracji na wybrane szkolenie należy kliknąć w podlinkowany tytuł szkolenia.

*W szkoleniach i kursach mogą uczestniczyć pracownicy zatrudnieni na UW na podstawie umowy o pracę/ mianowania i ponadto spełniający kryteria:

• w działaniach realizowanych w ramach programu ZIP: nauczyciele akademiccy zatrudnieni w grupie pracowników dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych, mający zaplanowane w semestrze rozpoczynającym się po szkoleniu zajęcia ze studentami I. i II. stopnia oraz studiów jednolitych;
  • w działaniach organizowanych w ramach programu IDUB: nauczyciele akademiccy zatrudnieni w grupie badawczej i badawczo-dydaktycznej i pozostali pracownicy pod warunkiem wykonywania obowiązków związanych z badaniami naukowymi.
  • informacje nt. udziału w szkoleniach organizowanych przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami w ramach programu „Uniwersytet dla wszystkich – level up” dostępne są w REGULAMINIE.

Szczegółowe warunki dotyczące udziału w szkoleniach i kursach znajdują się w opisach działań na platformie Kampus-pracownik pod powyższymi linkami. Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.