Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

II edycja programu szkoleniowego dla promotorów i promotorek rozpraw doktorskich

Program szkoleniowy dla promotorów i promotorek rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego

Kategoria: Nauczyciele akademiccy, Program dla promotorów_ek rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich UW

Zapraszamy do II edycji Programu szkoleniowego dla promotorów i promotorek rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego. Celem programu jest wsparcie rozwoju kompetencji koniecznych do pracy z doktorantami i doktorantkami.

Merytoryczna zawartość programu powstała w oparciu o pogłębione badanie potrzeb rozwojowych przeprowadzone w grupie osób pełniących rolę promotorów lub promotorek  oraz doświadczenia funkcjonowania szkół doktorskich. W wyniku analizy odpowiedzi zebranych podczas badania wyłoniły się trzy kluczowe obszary potrzeb rozwojowych promotorów i promotorek:

W II edycji programu proponujemy następujące tematy:

➢ Prawne i organizacyjne aspekty opieki promotorskiej w szkołach doktorskich.

➢ Indywidualny plan badawczy (IPB) a zadania promotora – od przepisów ustawy do praktyki kształcenia doktorskiego.

➢ Finansowanie badań i rozwój kariery doktorantów_ek.

➢ Budowanie mentorskiej relacji między osobami promującymi a osobami kandydującymi do uzyskania stopnia doktora.

➢ Rozwiązywanie konfliktów w pracy z doktorantem_ką.

➢ Sztuka porozumiewania się w dbałości o swoje potrzeby i granice.

➢ Warsztat komunikacji z osobami w kryzysie psychicznym.

➢ Udzielanie informacji zwrotnej w procesie opieki nad rozprawą doktorską.

Pierwsze szkolenie odbędzie się już 23 lutego w godz. 11:15-14:30 w auli C w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (Kampus Ochota). Opis programu szkoleniowego i harmonogram szkoleń są dostępne pod LINKIEM (link do strony zewnętrznej). Pracowniczki i pracownicy UW mogący wziąć udział w szkoleniach oferowanych w programie otrzymali zaproszenie drogą elektroniczną.

Program jest realizowany z inicjatywy Dyrektorów Szkół Doktorskich UW we współpracy z Sekcją ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich Biura Spraw Pracowniczych UW, ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (Działanie V.3.1 Rozwój kompetencji pracowników).

Pytania prosimy kierować na adres: promotorzy_i_promotorki.szkolenia[at]uw.edu.pl