Działania rozwojowe dla nauczycieli akademickich – marzec 2024

Kategoria: Harmonogramy szkoleń, Harmonogramy szkoleń dla nauczycieli akademickich

Zapraszamy do udziału w działaniach rozwojowych przygotowanych przez Biuro Spraw Pracowniczych skierowanych do nauczycieli akademickich UW w marcu 2024 r.

II EDYCJA PROGRAMU SZKOLENIOWEGO DLA PROMOTORÓW I PROMOTOREK ROZPRAW DOKTORSKICH PROWADZONYCH W SZKOŁACH DOKTORSKICH UW

W marcu dla promotorek i promotorów rozpraw doktorskich przygotowaliśmy szkolenia nt. „Sztuka porozumiewania się w dbałości o swoje potrzeby i granice”, które będzie dostępne w dwóch terminach (7-8 marca stacjonarnie oraz 27-28 marca online), a także „Finansowanie badań i rozwój kariery doktorantów_ek”, które odbędzie się stacjonarnie 22 marca 2024 r.

Rejestracja na powyższe szkolenia, a także tematy zaplanowane w kolejnych miesiącach, są dostępne na platformie Kampus-pracownik pod LINKIEM.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem promotorzy_i_promotorki.szkolenia@uw.edu.pl

HARMONOGRAM SZKOLEŃ I KURSÓW BIURA SPRAW PRACOWNICZYCH – MARZEC 2024

Jeszcze w lutym planowane jest kolejne szkolenie „Witaj na UW – dobra komunikacja i współpraca w uczelni” dla nowo zatrudnionych nauczycieli akademickich (LINK).

Od marca rozpoczynamy cykl webinariów oraz warsztatów poświęconych sztucznej inteligencji realizowanych we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (w ramach projektu My Digital Life finansowanego przez Microsoft Corp.). Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w nich osoby na stanowiskach dydaktycznych.

Ponadto w ofercie Biura Spraw Pracowniczych w marcu znalazły się szkolenia dot. wypalenia zawodowego, kolejne nt. aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji oraz podstaw Pythona, kontynuacja szkoleń w ramach Akademii Komunikacji Naukowej, a także szkolenia nt. przeprowadzania wywiadów pogłębionych i infrastruktury otwartej nauki.

W celu rejestracji na wybrane szkolenie/kurs należy kliknąć w podlinkowany tytuł w poniższej tabeli:

KategoriaTematTerminy szkolenia/ kursuŹródło finansowaniaTryb
obsługa narzędzi informatycznychWebinar „Wstęp do generatywnej AI”4 marca
godz. 10:00-11.30
My Digital Lifeonline
umiejętności społeczne i osobisteWypalenie zawodowe – czym jest i jak mu przeciwdziałać7 i 14 marca
godz. 09:00-15:30
IDUBstacjonarny
Akademia Komunikacji NaukowejPrawidłowa emisja głosu oraz wyrazista artykulacja podczas wystąpień naukowych12 i 19 marca
godz. 12:00-15:15
IDUBonline
naukoweJak przeprowadzić dobry wywiad pogłębiony? Planowanie, realizacja, analiza – wprowadzenie13 i 15 marca
godz. 10:00-13:15
oraz 19 marca
godz. 10:00-15:00
IDUBhybrydowo
obsługa narzędzi informatycznychRewolucja AI? Warsztaty z oswajania aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji – poziom podstawowy14 marca
godz. 10:00-14:00
IDUBstacjonarny
obsługa narzędzi informatycznychWebinar "Narzędzia AI dla dydaktyków”15 marca
godz. 10:00-11:30
My Digital Lifeonline
naukoweInfrastruktura otwartej nauki: ścieżki publikacyjne, otwarte czasopisma, repozytoria, polityka wydawnicza19 marca
godz. 15:00-17:15
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychZ excelem przez badania – poziom podstawowyśrody i piątki
od 20 marca do 5 kwietnia
godz. 10:30-13:45
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychPodstawy Pythona w drodze do efektywniejszego wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy akademickiej20 marca
godz. 10:00-14:00
obsługa narzędzi informatycznychWarsztaty "Narzędzia AI dla dydaktyków”22 marca
godz. 09:00-11:00
My Digital Lifeonline

*W działaniach rozwojowych organizowanych przez Biuro Spraw Pracowniczych mogą uczestniczyć osoby zatrudnione na UW na podstawie umowy o pracę/ mianowania i ponadto spełniające szczegółowe kryteria podane w opisie każdego szkolenia/kursu dostępnym pod powyższymi linkami.

Oferowane szkolenia i kursy są finansowane z programów wymagających od organizatora zapewnienia minimalnej liczby osób kończących je z sukcesem. Prosimy o zapisy na te szkolenia, w których rzeczywiście mogą Państwo uczestniczyć. Wszelkie pytania dotyczące szkoleń ogólnodostępnych prosimy przesyłać na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.