Harmonogram działań rozwojowych – grudzień 2023 – nauczyciele akademiccy

Kategoria: Harmonogramy szkoleń, Harmonogramy szkoleń dla nauczycieli akademickich

Zapraszamy do udziału w szkoleniach i kursach oferowanych nauczycielom akademickim przez Biuro Spraw Pracowniczych.

Jeszcze pod koniec listopada można zapisać się na szkolenie nt. profilaktyki zdrowia psychicznego i planowania rozwoju kariery naukowej, warsztat wzmacniający postawy równościowe oraz konwersacje w języku angielskim na poziomie B2.

Już w grudniu w obszarze rozwoju kompetencji miękkich czekają na Państwa szkolenia na temat roli eksperta w mediach, budowania zespołu czy komunikacji w międzynarodowych zespołach badawczych. W grudniowym harmonogramie, w ramach szkoleń naukowych będzie można uczestniczyć w krótkich webinarach dotyczących polskich systemów informacji naukowej, a także narzędzi Wydawnictwa Elsevier. Ponadto przygotowaliśmy kolejne szkolenia dotyczące „sztucznej inteligencji”, prawidłowej emisji głosu, obsługi SPSS i statystyki oraz konwersacje w języku angielskim.

W celu rejestracji na wybrane szkolenie/kurs należy kliknąć w podlinkowany tytuł w poniższej tabeli:

Kategoria Temat Terminy szkolenia/ kursu Źródło finansowania Tryb
szkolenia z kompetencji miękkich Profilaktyka zdrowia psychicznego
w kontekście zaburzeń lękowych
i depresyjnych
28-29 listopada
godz. 09:00-15:00
IDUB stacjonarne
szkolenia z kompetencji miękkich Warsztat wzmacniający postawy równościowe na uczelni 28 listopada
godz. 09:00-15:30
szkolenia językowe Speaking seminar for Researchers (B2) wtorki
od 28 listopada 2023 r.
do 27.02.2024 r.
godz. 14:00-15:30
IDUB hybrydowe
szkolenia naukowe Planowanie ścieżki rozwoju kariery naukowej. Instrumenty krajowe i zagraniczne oraz najbliższe konkursy o granty badawcze 30 listopada

godz. 10:00-13:00

szkolenia z kompetencji miękkich Jak pełnić rolę eksperta w mediach 4 grudnia
godz. 09:00-12:15
IDUB stacjonarne
szkolenia z kompetencji miękkich Profilaktyka zdrowia psychicznego w kontekście zaburzeń lękowych i depresyjnych 4 i 5 grudnia
godz. 09:00-15:00
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Rewolucja AI? Warsztaty
z oswajania aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji – poziom podstawowy
4 grudnia
godz. 10:00-14:00
IDUB stacjonarne
szkolenia naukowe Narzędzia ScienceDirect i Mendeley w pracy badawczej 5 grudnia

IDUB online
szkolenia naukowe Scopus dla naukowca – jak wykorzystać pełny potencjał możliwości? 6 grudnia

IDUB online
szkolenia naukowe Systemy Informacji Naukowej (POLon, PBN, RADon, Inventorum, platforma Ludzie Nauki) 6 grudnia

godz. 15:00-17:15

IDUB online
szkolenia naukowe Kryteria i proces oceny czasopism naukowych w bazie Scopus 7 grudnia
IDUB online
szkolenia naukowe Infrastruktura otwartej nauki: ścieżki publikacyjne, otwarte czasopisma, repozytoria, polityka wydawnicza 8 grudnia
godz. 10:00-12:15
IDUB online
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Inferential Statistics using IBM SPSS (Intermediate) Part I. piątki od 8 grudnia 2023 r. do 19 stycznia 2024 r.
godz. 10:00-11:30
IDUB online
szkolenia specjalistyczne Prawidłowa emisja głosu oraz wyrazista artykulacja podczas wystąpień naukowych cz.I 12 i 19 grudnia
godz. 12:00-15:15
IDUB online
szkolenia menedżerskie Budowanie zespołu i współpraca
w zespole
12 i 14 grudnia
godz. 09:30-12:45
IDUB hybrydowe
szkolenia językowe Speaking seminar for Researchers (B2) czwartki od 14 grudnia 2023 r. do 14 marca 2024 r.
godz. 14:30-16:00
IDUB hybrydowe
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych Sztuczna inteligencja w pracy uniwersyteckiego humanisty 14 grudnia
godz. 14:00-17:15
IDUB stacjonarne
szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych AI w pracy naukowej: zastosowania Dużych Modeli Językowych w naukach społecznych i humanistycznych 15 grudnia
godz. 10:00-14:00
IDUB online
szkolenia z kompetencji miękkich Komunikacja w międzynarodowych zespołach badawczych 18 i 19 grudnia
godz. 09:00-12:15
IDUB online

*W działaniach rozwojowych organizowanych przez Biuro Spraw Pracowniczych mogą uczestniczyć osoby zatrudnione na UW na podstawie umowy o pracę/ mianowania i ponadto spełniające szczegółowe kryteria podane w opisie każdego szkolenia/kursu dostępnym pod powyższymi linkami.

Oferowane szkolenia i kursy są finansowane z programów wymagających od organizatora zapewnienia minimalnej liczby osób kończących je z sukcesem. Prosimy o zapisy na te szkolenia, w których rzeczywiście mogą Państwo uczestniczyć. Wszelkie pytania dotyczące szkoleń ogólnodostępnych prosimy przesyłać na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.