Szkolenia i kursy dla nauczycieli akademickich – styczeń 2024

Kategoria: Bez kategorii, Harmonogramy szkoleń dla nauczycieli akademickich

Zapraszamy do udziału w szkoleniach i kursach oferowanych nauczycielom akademickim przez Biuro Spraw Pracowniczych.

Przed Świętami Bożego Narodzenia zostały jeszcze wolne miejsca na szkolenia menedżerskie nt. budowania zespołów badawczych i współpracy w nich oraz komunikacji w międzynarodowych zespołach badawczych.

W Nowym Roku 2024 zapraszamy na nowe szkolenia w tym obszarze dot. prowadzenia negocjacji oraz udzielania informacji zwrotnej.

W ramach obsługi narzędzi informatycznych pojawi się też nowy temat dotyczący LaTeX w środowisku Overleaf – coraz popularniejszego oprogramowania służącego do zautomatyzowanego składu tekstów naukowych. Ponadto w tej kategorii przygotowaliśmy dla Państwa kolejne szkolenia dotyczące możliwości wynikających z wykorzystania narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w pracy naukowej oraz pierwszą część kursu dot. statystyki i obsługi SPSS na poziomie średnio zaawansowanym, prowadzonego w jęz. angielskim.

W obszarze rozwoju umiejętności osobistych i społecznych zachęcamy do udziału w pierwszym szkoleniu nt. przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, a także w kolejnych dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego, asertywności, efektywnego zarządzania czasem czy komunikacji w międzynarodowych zespołach.

W ramach szkoleń naukowych polecamy udział w szkoleniu nt. kluczowych elementów kariery nauczyciela akademickiego, a także w webinarach przygotowanych we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką nt. danych badawczych, ewaluacji dorobku naukowego, identyfikacji badacza w sieci czy odpowiedniego wyboru czasopism.

Ponadto zapraszamy do udziału w drugiej części szkolenia nt. emisji głosu.

W celu rejestracji na wybrane szkolenie/kurs należy kliknąć w podlinkowany tytuł w poniższej tabeli:

KategoriaTematTerminy szkolenia/ kursuŹródło finansowaniaTryb
menedżerskieBudowanie zespołów badawczych i współpraca w zespole12 i 14 grudnia
godz. 09:30-12:45
IDUBhybrydowe
umiejętności społeczne i osobisteKomunikacja w międzynarodowych zespołach badawczych18 i 19 grudnia
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychInferential Statistics using IBM SPSS (Intermediate) Part I.piątki od 5 stycznia do 2 lutego 2024 r.
godz. 10:00-11:30
IDUBonline
naukoweOcena okresowa, habilitacja, stypendium ministra, opieka nad studentami i doktorantami – teoria i praktyka kluczowych elementów kariery nauczyciela akademickiego8 stycznia
godz. 09:00-11:15
IDUBonline
umiejętności społeczne i osobisteProfilaktyka zdrowia psychicznego w kontekście zaburzeń lękowych i depresyjnych8 i 9 stycznia
godz. 09:00-15:30
IDUBstacjonarne
naukoweOdpowiedni wybór czasopisma: modele publikacyjne, umowy wydawnicze9 stycznia
godz. 10:00-12:15
IDUBonline
specjalistycznePrawidłowa emisja głosu oraz wyrazista artykulacja podczas wystąpień naukowych cz.II9 i 16 stycznia
godz. 17:00-20:15
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychAI w pracy naukowej: zastosowania Dużych Modeli Językowych w naukach społecznych i humanistycznych10 stycznia
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychWstęp do LaTeX w środowisku Overleaf – dla początkujących12 stycznia
naukoweDane badawcze i plan zarządzania danymi12 stycznia
godz. 15:00-17:15
umiejętności społeczne i osobisteEfektywne zarządzanie sobą w czasie15 stycznia
godz. 09:30-14:30
menedżerskieNegocjacje16 i 17 stycznia
godz. 10:00-15:00
naukoweIdentyfikacja badacza w sieci (w tym kwestia afiliacji)16 stycznia
godz. 15:00-17:15
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychRewolucja AI? Warsztaty z oswajania aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji – poziom podstawowy22 stycznia
naukoweEwaluacja nauki i analiza dorobku naukowego23 stycznia
IDUBonline
umiejętności społeczne i osobisteWypalenie zawodowe – czym jest i jak mu przeciwdziałać25 stycznia i 1 lutego
godz. 09:00-14:00
menedżerskieUdzielanie informacji zwrotnej w zespołach badawczych25 stycznia
godz. 10:00-15:00
umiejętności społeczne i osobisteAsertywność w pracy26 i 29 stycznia
godz. 10:00-13:15
IDUBonline
obsługa narzędzi informatycznychWstęp do LaTeX w środowisku Overleaf – dla początkujących26 stycznia
IDUBonline
umiejętności społeczne i osobisteKomunikacja w międzynarodowych zespołach badawczych30 i 31 stycznia
IDUBonline

*W działaniach rozwojowych organizowanych przez Biuro Spraw Pracowniczych mogą uczestniczyć osoby zatrudnione na UW na podstawie umowy o pracę/ mianowania i ponadto spełniające szczegółowe kryteria podane w opisie każdego szkolenia/kursu dostępnym pod powyższymi linkami.

Oferowane szkolenia i kursy są finansowane z programów wymagających od organizatora zapewnienia minimalnej liczby osób kończących je z sukcesem. Prosimy o zapisy na te szkolenia, w których rzeczywiście mogą Państwo uczestniczyć. Wszelkie pytania dotyczące szkoleń ogólnodostępnych prosimy przesyłać na adres szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl.