Inauguracja I. edycji “Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek”

Kategoria: Młode Badaczki i Dydaktyczki, Nauczyciele akademiccy

18 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim zainaugurowano pierwszą edycję Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek. Weźmie w nim udział 15 uczestniczek reprezentujących różne jednostki organizacyjne uczelni.

Program dla młodych badaczek i dydaktyczek powstał, by przeciwdziałać zjawisku utraty zaangażowania kobiet w toku rozwoju kariery naukowej, a także propagować na UW ideę konieczności wspierania rozwoju młodych talentów w obszarze nauki.

W uroczystej Inauguracji wzięli udział m.in. prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, oraz prof. Ewa Bulska, dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, przewodnicząca Rady Programowej wspierającej merytorycznie realizację programu i odpowiedzialnej za przeprowadzenie konkursu wyłaniającego uczestniczki. Podczas wydarzenia przedstawiono szczegóły programu oraz planowanego badania prowadzonego przez prof. Julię Kubisę, dotyczącego sytuacji badaczek na Uniwersytecie Warszawskim.

Pierwsza edycja programu potrwa do lutego 2025 roku. Uczestniczki zostaną objęte opieką mentorek i mentorów. Wezmą też udział w indywidualnym doradztwie dotyczącym rozwoju kariery naukowej, specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach oraz coachingu. Opis programu można pobrać pod LINKIEM.

Program jest realizowany przez Sekcję ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich w Biurze Spraw Pracowniczych UW, ze środków Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (Działanie IV.5.2. „Program dla młodych badaczek i dydaktyczek”).