„Młodzi Dydaktycy” – częściowe podsumowanie realizacji programu

Kategoria: Młodzi Dydaktycy, Nauczyciele akademiccy

Pilotażowy, ogólnouniwersytecki program „Młodzi Dydaktycy”, realizowany pod patronatem Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia, prof. ucz. dr hab. Sławomira Żółtka, we współpracy z Pełnomocniczką ds. jakości kształcenia, dr Justyną Godlewską-Szyrkową przekroczył już półmetek realizacji. Z tej okazji przygotowaliśmy podsumowanie dotychczasowych działań oraz planów na najbliższe miesiące.

W programie bierze udział 29 dydaktyków i dydaktyczek Uniwersytetu Warszawskiego reprezentujących 22 jednostki organizacyjne Uniwersytetu. Wśród uczestników znalazło się 19 kobiet i 10 mężczyzn, reprezentujących 3 dziedziny nauk:

• dziedzina nauk humanistycznych – 16 osób,
  • dziedzina nauk społecznych – 10 osób,
  • dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych – 3 osoby.

W najbliższym czasie – w kwietniu, maju i czerwcu – odbędą się ostatnie szkolenia obligatoryjne w programie. W wakacje uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach z puli tematów fakultatywnych.

Program „Młodzi Dydaktycy” oferuje również doradztwo indywidualne, którym objęci są wszyscy uczestnicy i uczestniczki. Przy doborze doradców wzięto pod uwagę profile zawodowe doradców  i reprezentowane przez nich dyscypliny naukowe oraz profile uczestników i ich indywidualne potrzeby wyrażone w zebranych ankietach. Dzięki temu proces dopasowania uczestników i uczestniczek oraz doradców objął zarówno kwestie merytoryczne, jak i interpersonalne.

Po zakończeniu programu planowane jest pogłębione badanie jego efektywności uwzględniające m.in. wywiady zogniskowane z uczestnikami.

Więcej informacji nt. powstania i celów programu „Młodzi Dydaktycy” pod LINKIEM.