Program dla Młodych Badaczek i Dydaktyczek

Celem „Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek” jest zaadresowanie zjawiska utraty zaangażowania kobiet w toku rozwoju kariery naukowej oraz propagowanie w UW idei konieczności wspierania rozwoju młodych talentów w obszarze nauki.

Program skierowany jest do badaczek zatrudnionych na umowę o pracę na Uniwersytecie Warszawskim, które uzyskały stopień doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rozpoczęciem naboru, prowadzonego w drodze  konkursu.

Obecnie realizowane są I i II edycja „Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek”, które zakończą się odpowiednio w lutym i grudniu 2025 r.

Łącznie, w obu edycjach udział biorą 34 młode badaczki.

Uczestniczki obydwu edycji zostały objęte opieką mentorek i mentorów. Wzięły też udział w indywidualnym doradztwie dotyczącym rozwoju kariery naukowej, specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach oraz coachingu.

Oferta szkoleń w programie ma na celu doskonalenie kompetencji naukowych, osobistych oraz menedżerskich.

Program jest prowadzony przy wsparciu Rady Programowej w składzie:

• prof. dr hab. E. Bulska, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych – przewodnicząca,
  • prof. dr hab. P. Kulesza, Wydział Chemii,
  • prof. dr hab. J. Sujecka-Zając, Wydział Neofilologii,
  • dr hab. J. Choińska-Mika, prof. ucz, Wydział Historii,
  • dr hab. K. Imbir, prof. ucz, Wydział Psychologii,
  • dr hab. M. Wrzosek, prof. ucz, Wydział Biologii,
  • dr K. Łudzińska, Wydział Zarządzania,
  • mgr J. Wąsowska, Biuro Spraw Pracowniczych – kierowniczka Działania IV.5.2.

Program jest finansowany ze środków Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB), Działanie IV.5.2. „Program dla młodych badaczek i dydaktyczek” oraz  Działanie IV.1.3 „Od diamentowego grantu do grantu ERC” – tworzenie indywidualnych planów rozwoju ścieżki kariery naukowej.

Kolejny nabór planowany  jest pod warunkiem uzyskania funduszy na II edycję Programu IDUB.

Adres e-mailowy Programu:  badacze_i_badaczki.szkolenia@uw.edu.pl

Koordynatorka programu:

mgr Katarzyna Wileńska-Moody

Starsza specjalistka ds. rozwoju kompetencji pracowników

k.wilenska@uw.edu.pl

tel.: (+48) 22 55 24249