Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Akademia Zarządzania Dydaktyką Akademicką

Głównym celem Akademii Zarządzania Dydaktyką Akademicką jest integracja środowiska kierowników jednostek dydaktycznych (KJD), wsparcie ich w rozwoju kompetencji koniecznych do pełnionych przez nich funkcji i wzmocnienie współpracy pomiędzy jednostkami.

Oferta szkoleniowa I edycji, realizowanej od XII 2020 r. do III 2022 r., obejmowała szeroki zakres tematyczny – od podstaw prawnych działalności KJD, współpracy i współdziałania z innymi podmiotami statutowymi w obszarze dydaktyki, różnych aspektów organizowania dydaktyki, po sprawowanie nadzoru nad jakością kształcenia. Duże znaczenie miało także wprowadzenie modułu szkoleniowego z obszaru kompetencji menedżerskich (przy współpracy z Międzynarodowym Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania) i możliwość skorzystania przez kierowników jednostek dydaktycznych ze wsparcia coachingowego.

W programie uczestniczyło łącznie 120 osób, w tym przede wszystkim kierownicy jednostek dydaktycznych. W wybranych szkoleniach udział wzięli także kierownicy studiów i przewodniczących rad dydaktycznych. Nad zawartością merytoryczną programu czuwali Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz. i Pełnomocniczka Rektora ds. jakości kształcenia, dr Justyna Godlewska – Szyrkowa we współpracy z ekspertami z UW     , dzięki którym był on na bieżąco dostosowywany do potrzeb uczestników.

W II 2025 r. rozpoczęto kolejną edycję programu, jego realizacja potrwa do lutego 2026 r. W programie znajdą się tematy wskazane przez uczestników, w tym zagadnienia związane z  wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Koordynatorką merytoryczną programu jest dr hab. Magdalena Markowska z Wydziału Biologii.

I edycja programu była finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER w projekcie Program zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP).

II edycja programu będzie finansowana ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, w ramach projektu Zintegrowany Program Rozwoju Dydaktyki – ZIP 2.0.).