Program dla promotorów_ek rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich UW

Program szkoleniowy dla promotorów i promotorek rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich UW jest realizowany z inicjatywy dyrektorów szkół doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego i finansowany ze środków Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, Działanie V.3.1. Rozwój kompetencji pracowników.

Program, którego celem jest wsparcie rozwoju kompetencji koniecznych do pracy z doktorantami i doktorantkami, jest skierowany do osób zatrudnionych w Uniwersytecie Warszawskim, pełniących role promotorów lub promotorek (także pomocniczych) rozpraw doktorskich.

Tematyka szkoleń dotyczy kluczowych obszarów potrzeb rozwojowych promotorów i promotorek,  w tym m.in.:

• zagadnień formalno-prawnych i organizacyjnych dotyczących monitorowania powstawania rozprawy doktorskiej i procesu nadawania stopnia doktora,
  • kształtowania współpracy z doktorantem i doktorantką.

Promotor lub promotorka może wziąć udział w wybranych przez siebie szkoleniach programu. Szkolenia są prowadzone w formie wykładowej i warsztatowej. Liczba dostępnych miejsc na szkoleniach prowadzonych w formie warsztatowej jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Do tej pory zrealizowano dwie edycje programu, rozpoczęcie trzeciej edycji jest planowane na I kwartał 2025 r. W każdej edycji promotorzy i promotorki otrzymują zaproszenia do rejestracji na szkolenia przed rozpoczęciem programu.

Adres e-mailowy: promotorzy_i_promotorki.szkolenia@uw.edu.pl