III edycja Programu „Młodzi Dydaktycy” na półmetku!

Kategoria: Młodzi Dydaktycy, Nauczyciele akademiccy, Szkolenia dydaktyczne

W czerwcu odbyły się ostatnie obligatoryjne szkolenia w ramach trzeciej edycji ogólnouniwersyteckiego programu Młodzi Dydaktycy. Uczestnicy_czki programu wezmą jeszcze udział w szkoleniach fakultatywnych, które odbędą się w pierwszej połowie lipca, natomiast będą kontynuowali_ły indywidualną pracę z tutorami_kami dydaktycznymi aż do stycznia 2025 r.

Przy doborze tutorów_ek wzięto pod uwagę ich profile zawodowe (w tym  reprezentowane dyscypliny naukowe), a także indywidualne potrzeby uczestników_czek. Dzięki temu, proces dopasowania objął zarówno kwestie merytoryczne, jak i interpersonalne.

W trzeciej edycji programu bierze udział 25 dydaktyków i dydaktyczek reprezentujących 15 jednostek organizacyjnych Uniwersytetu. Wśród uczestników znalazło się 19 kobiet i 6 mężczyzn, reprezentujących 3 dziedziny nauk:

• dziedzina nauk humanistycznych – 15 osób,
  • dziedzina nauk społecznych – 8 osób,
  • dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych – 2 osoby.

Więcej informacji nt. powstania i celów programu „Młodzi Dydaktycy” pod LINKIEM.

Trzecia edycja programu została sfinansowana ze środków Uniwersytetu Warszawskiego przyznanych przez Rektora UW.